BARMHARTIGHEIDSWANDELING, 3 T/M 15 MEI 2025, VUGHT-LEIDEN
Compassie op de kaart
10 april 2025 – Begin mei vindt een mooie symbolische wandeling plaats in het teken van barmhartigheid, dwars door Nederland. “Op deze manier willen we compassie op de kaart zetten”, aldus initiatiefnemer Ruud Nijsten.
In zeven verschillende etappes loopt Ruud Nijsten, met wie dat wil, van Vught naar Leiden, via diverse betekenisvolle tussenlocaties. De wandeling begint op zaterdag 3 mei, om 10.30 uur, bij de thuisbasis van de Beweging van Barmhartigheid. Eindbestemming is compassiestad Leiden, waar op 15 mei een uitgebreid programma rond de aankomst is voorzien.
Op de route liggen onder andere
- Abdijhof Mariënkroon, Nieuwkuijk (vertrek 4 mei),
- Aalst (vertrek 5 mei)
- Heukelum (vertrek 6 mei)
- Schoonhoven (vertrek 7 mei)
- Gouda (vertrek 8 mei) en
- compassiestad Zoetermeer (vertrek 9 mei).
In stilte
De wandelaars lopen in principe in stilte. “Maar op de vertrek- en aankomstmomenten zijn er kleine rituelen, lezen we teksten en zingen we een lied,” vertelt Nijsten. Bij het vertrek in Vught zullen zinnen uit het Charter for Compassion en uit de intentieverklaring bij de oprichting van de Beweging van Barmhartigheid uitgesproken worden:
Meewerken aan een wereld waar plaats is voor ieder, en de waardigheid van ieder mens recht wordt gedaan.
Op eigen wijze barmhartigheid gestalte geven en uitdragen als relevant en actueel voor onze samenleving.
In het dagelijks leven de weg gaan van Zien, Bewogen worden, In beweging komen.
De pelgrims van compassie dragen deze woorden mee en laten ze lopend, in stilte, langzaam op zich inwerken. Op de plaatsen van aankomst en vertrek is er uiteraard veel ruimte voor ontmoeting en verbroedering. Op 15 mei 2025 is in Leiden een grote manifestatie in het teken van Compassiestad Leiden, met cabaret, een Levinas-lezing en een Manifest voor de Burgers van Leiden.
Lopen voor een ander
‘‘Barmhartigheid zal langs de route zichtbaar worden’” aldus Ruud Nijsten. “We lopen voor iedereen die gezien wil worden maar onzichtbaar is, voor ieder die weinig heeft maar alles wil geven, voor ieder die gehoord wil worden maar nooit een stem krijgt…”.
Wil je meelopen of bij de vertrekmomenten zijn?
Meld je aan bij het organiserend comité, van de stichting Niet zonder ons en Diakonaal Centrum De Bakkerij, beide in Leiden.
- E-mail: .
- Deelname is gratis, een gift aan Diaconaal centrum De Bakkerij – Leiden is altijd welkom.
Foto: @Stiltewandeling-De Ekklesia Leiden
Meer informatie:
Van 3 mei t/m 10 mei 2025, 7 etappes
Vertrek:
- Datum: zaterdag 3 mei 2025
- Vertrek: 10.30 u
- Locatie: ZIN in Vught
Aankomst:
Zaterdag 15 mei 2025, Compassiestad Leiden
Reageren?
Ongepaste reacties worden verwijderd(E-mail adres wordt niet gepubliceerd)