Actueel

ACTUEEL

‘De economie ligt op ramkoers met het leven’

21 maart 2022 – Nog te weinig economen zijn doordrongen van het belang van een barmhartige economie. Maar de ‘ontgroei-beweging’ kan zich er zo bij aansluiten: “De groei-economie ligt op ramkoers met het leven op aarde”. De beweging pleit voor “een economische systeemomslag zodat de economie zorgt voor mens en planeet”.

Het Vlaamse MO Mondiaal Nieuws besteedt aandacht aan de ‘ontgroei-beweging’. “De ontgroei-beweging wil op een democratische en herverdelende manier overproductie en overconsumptie van de rijksten beperken als middel om economieën te heroriënteren in de richting van de doelen: duurzaamheid, rechtvaardigheid en welzijn.

Ontgroei wil welzijn stimuleren en ongelijkheid terugdringen via een vierdagenwerkweek, baanzekerheid, een basisinkomen of universele basisdiensten zoals gratis onderwijs, gezondheidszorg, onderdak, voedsel en openbaar vervoer, een maximuminkomen, een maximumvermogen (waardoor bijvoorbeeld het woord miljardair voorgoed uit onze woordenschat verdwijnt) en een zorginkomen voor wie onbetaald werkt door te zorgen voor mens en planeet.”

“Economische crisis of niet: het is nooit een slecht moment om de economie gezond te maken en op een eerlijke, sociaal rechtvaardige en ecologisch duurzame wijze te transformeren.”

“Enkele pionierende landen tonen dat het anders kan. Overheden in Nieuw-Zeeland, Schotland, IJsland, Wales en Finland zetten volop in op een economie waar menselijk en planetair welzijn centraal staan. Nieuw-Zeeland maakte zelfs een begroting op basis van menselijk welzijn in plaats van op groei.”

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *