DE CIRKEL IS ROND
Fietsen voor een groenere wereld
23 September 2025 – Vijf maanden geleden stapte landschapskunstenaar Bruno Doedens op de fiets, met een boom achterop. Zijn missie: verjaardagsboompjes uitdelen door heel Europa. Met het idee om vele verjaardagbossen aan te planten en zo samen een enorm ‘landschapskunstwerk’ te creëren. Op zaterdag 13 september 2025 werd Doedens, met ruim 5.000 km in de benen, feestelijk onthaalt door velen die hem vergezelden bij de laatste 60 kilometers naar Leeuwarden.
In weer en wind fietste hij, met een boom in de achterbak. Een kunstproject waar iedereen aan mee kon doen. Om zo de bomen weer ruimte te geven en om aandacht te schenken aan de natuur. En dat op een ludieke manier. Bruno maakte er een gezamenlijk kunstwerk van, een cirkel van bomen door heel Europa.
5.000 kilometer fietsen met een boom achterop!
In vijf maanden tijd, dwars door Europa, met een boom achter op de fiets: 5.000 kilometer trappen, in weer en wind, en onderweg steeds meer mensen die geïnspireerd raakten. Wat een avontuur! Iedereen die zin had, kon onderweg aanhaken om samen iets moois neer te zetten voor de planeet. Het ging niet alleen om het fietsen, maar vooral ook om samen plezier te maken, verhalen uit te wisselen, bomen te planten en te brainstormen over hoe het eigenlijk anders kan.
Op zaterdag 13 september 2025 werd Doedens, met ruim 5.000 km in de benen, feestelijk onthaalt door velen die hem vergezelden bij de laatste 60 kilometers naar Leeuwarden. De allerlaatste kans om een stukje mee te fietsen en echt samen die cirkel rond te maken. De hele route was live te volgen op radio en tv.
Een landschapskunstwerk maken
En dit is pas het begin. “Over drie jaar, in 2028, zetten we de cirkel in de schijnwerpers,” aldus Bruno. “Dan willen we met een heel bos gaan fietsen, en zo een landschapskunstwerk maken. Maar nu eerst uitrusten en genieten van deze etappe. En daarna plannen maken voor de volgende etappe in 2028.”
Help je mee?
In april 2025 trapten we af met ‘Er fietst een boom door Europa’ voor de ‘Verjaardagboom’-actie. In 2028 hopen we met een heel bos te fietsen, zodat er overal verjaardagbossen groeien. Samen maken we de wereld een stukje mooier.
Een donatie via de site is welkom en bovendien fiscaal aftrekbaar dankzij de ANBI-status.
Zie: Doneren – Circle4Change
Meer informatie:
- Website: Introductie – Circle4Change
- Lees ook: Interview Bruno Doedens, landartist en initiatiefnemer van Circle4Change – Barmhartigheid
Foto’s: ©Florus Leeuwenberg
Meer informatie:
Reageren?
Ongepaste reacties worden verwijderd(E-mail adres wordt niet gepubliceerd)